Czy warto regenerować zaciski hamulcowe?

Sprawny układ hamulcowy to kluczowy element bezpieczeństwa użytkowników oraz innych uczestników ruchu drogowego. O jego prawidłowej pracy decydują jednak nie tylko sprawne klocki hamulcowe. O ile większość użytkowników pamięta o ich wymianie, to w przypadku pozostałych podzespołów układu hamulcowego jest nieco gorzej.

Prawidłowa ocena stanu podzespołów, które wchodzą w skład układu hamulcowego i które powinno się okresowo wymieniać jest niezwykle istotna. To samo tyczy się zacisków hamulcowych będących elementarną częścią układu. Jeśli okresowy przegląd techniczny wykaże, że z zacisku hamulcowego wycieka płyn, to bezzwłocznie należy się tym zająć. Z takiej sytuacji są dwa wyjścia; wymiana zacisku na nowy lub jego regeneracja.

Regeneracja zacisku hamulcowego zastosowanego w popularnym aucie jest nieco tańsza niż wymiana tego elementu na nowy. Regenerację zacisków hamulcowych oferują zarówno autoryzowane stacje obsługi, jak i mniejsze warsztaty niezależne. Regeneracja wykonana we właściwy sposób pozwoli cieszyć się użytkownikowi sprawnymi hamulcami i zaoszczędzoną na wymianie kwotą. Czy warto regenerować zaciski?

Oczywiście. Wymiana zacisków hamulcowych na nowe to bezpieczniejsza opcja. Nie zawsze mamy jednak przy sobie odpowiednią kwotę dlatego można pokusić się o regenerację zacisków. To dobra opcja, pamiętajcie jednak, że tymczasowa. Na układzie hamulcowym nie warto bowiem oszczędzać. Można skorzystać z opcji regeneracji zacisków hamulcowych pod warunkiem, że potraktujecie tę opcję jako krok przejściowy do i tak nadchodzącej wymiany zacisków na nowe.

Budowa zacisku hamulcowego nie jest skomplikowana. Z jego rozebraniem może sobie poradzić nawet mechanik amator. Jeżeli wiecie wystarczająco na temat motoryzacji i posiadacie odpowiednie narzędzia to możecie podjąć się regeneracji w zaciszu własnego garażu. W przeciwnym wypadku skorzystajcie z usług wyspecjalizowanego warsztatu.

Ceny nowych zacisków hamulcowych do popularnych aut mogą trochę kosztować dlatego warto znaleźć odpowiednią ofertę. Atrakcyjne ceny i duży wybór zacisków kompatybilnych z większością samochodów znajdziecie na http://www.nowe-hamulce.pl/zacisk,hamulcowy/k,100807/. Szeroka gama oferowanych produktów dystrybutora pochodzi wyłącznie od renomowanych producentów, a intuicyjna wyszukiwarka pomoże wam dobrać odpowiedni model do waszego samochodu.

Czy warto regenerować zaciski hamulcowe?

About The Author
-

2 komentarze

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge

  • mechanik
    Reply

    Moim klientom zawsze radzę, aby wymieniali na nówki i nie robię tego z pobudek finansowych. Tak jest po prostu bezpieczniej, regeneracja jest ryzykowna, bo zregenerowane zaciski w każdej chwili mogą znów się zepsuć…