Jak działa klimatyzacja samochodowa?

Klimatyzacja samochodowa obecnie to podstawowe wyposażenie każdego samochodu. Mało kto potrafiłby z niej nagle zrezygnować, ale też mało kto wie jak prawidłowo ją eksploatować, aby w pełni spełniała swoje zadanie.

Klimatyzacja składa się z kilku podstawowych elementów – skraplacz, inaczej nazywany chłodnicą klimatyzacji; parownik, do którego trafia czynnik w postaci lotnej o niskiej temperaturze; zawór rozprężny, który umieszczony jest w komorze silnika przy przegrodzie oddzielającej ją z kabiną oraz gaz, którego niska temperatura wykorzystywana jest do chłodzenia pojazdu.

O Autorze
-

5 komentarzy

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge

 • lorry
  Reply

  Fajnie przedstawione, bardzo prosto chyba każdy laik to zrozumie. Przegląd to rzecz ważna, zaniedbywanie tego może sprawić wiele kłopotów i stanowić zagrożenie dla zdrowia, lepiej do takich sytuacji nie dopuszczać.

 • Hosting
  Reply

  W samochodach pojawiaja sie coraz bardziej zaawansowane uklady klimatyzacji . Auta segmentu C wyposazane sa juz w dwustrefowy uklad chlodzacy. W limuzynach jest to czterostrefowy wariant. Robi sie to dla wygody pasazerow, tak aby kazdy z nich odczuwal jak najwiekszy komfort podczas podrozy.

 • Karol
  Reply

  Wszystko super, tylko warto by było wspomnieć jak działa sprężarka klimatyzacji. Regeneracja w przypadku jest najlepszym rozwiązaniem ze względu na mniejsze koszta niż całkowita wymiana. Poza tym dobrze wykonana sprawia, że sprężarka działa jak nowa.