Jak naprawić przebitą oponę sznurem?

Film instruktażowy pokazujący jak przy pomocy zestawu 'sznur i szydło’ można szybko naprawić przebitą oponę bez demontażu opony z felgi i wizycie w zakładzie wulkanizacyjnym, by móc kontynuować jazdę. Taka naprawa powinna być traktowana jako doraźna metoda naprawy koła podczas niemiłej niespodzianki na drodze.

Naprawę sznurem stosują także pracownicy zakładów wulkanizacyjnych jako szybki sposób na załatwienie klienta i zarobek, ale za tak wykonaną usługę nie powinniśmy nigdy płacić ani się na nią godzić. Zakład wulkanizacyjny powinien wykonać nam łatanie dziury w sposób zapewniający trwałą naprawę.

O Autorze
- Jestem miłośnikiem motoryzacji. Uwielbiam grzebać w samochodach naprawiając te prostsze usterki. Wciąż się uczę więc proszę o wyrozumiałość ;)

Jeden komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge

  • Argrent
    Reply

    Rozumiem, że jest to rozwiązanie prowizoryczne do naprawy w terenie przy braku jakiejkolwiek alternatywy?;) Bo oszczędzanie na oponach to nie jest najlepszy pomysł…