Jak odpalić diesla zimą?

Zimą, przy ujemnych temperaturach często występują problemy z odpalaniem samochodu z silnikiem diesla. Zbyt słabe akumulatory mogą nie poradzić sobie z zapaleniem silnika. Gdy temperatura spada, spada również pojemność akumulatora. Dlatego przed nadejściem niskich temperatur warto sprawdzić stan akumulatora, by oszczędzić późniejszych problemów.

Praca silników diesla polega na tym, że w cylindrach zapala się paliwo w wyniku trafienia na powietrze o odpowiedniej temperaturze. Jeżeli nie uda się wytworzyć właściwej temperatury, to zapłon nie nastąpi. Pomagają również świece żarowe, umieszczone w takim miejscu, aby trafiło na nie rozpylone paliwo. Po osiągnięciu odpowiedniej temperatury są one wyłączane. Jednak zimą może się okazać, że temperatura świec żarowych spadnie tak szybko, że nie zdąży się zapalić od nich paliwo.

Kategoria: Inne
O Autorze
-

Jeden komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge

  • naprawsilnik.pl
    Reply

    U mnie w zimie siadał akumulator jak postał przez noc, z początku bawiłem się w ładowanie go ale jak tylko widzimy że akumulator zaczyna siadać na zimnie to od razu kupować nowy, szkoda nerwów.