Jak wymienić akumulator w samochodzie?

Trudno z góry określić żywotność akumulatora. Średnio powinno wymieniać się go raz na 5 lat, jednak może tak być, że konieczna będzie wcześniejsza wymiana.

Wymiana akumulatora wcale nie jest taka prosta, jak to może się wydawać. Samochód musi stać na płaskim podłożu, z dala od wszelkiego źródła ognia. Konieczne jest zaciągnięcie hamulca ręcznego, wyłączenie zapłonu oraz wyciągnięcia kluczyków ze stacyjki.

Odłączenie akumulatora należy zacząć od odkręcenia zacisku z bieguna ujemnego, potem dodatniego. Należy pamiętać, aby akumulator zawsze trzymać pionowo, aby nie doprowadzić do wycieków.

Montowanie nowego akumulatora zaczyna się od klemy dodatniej, potem ujemnej. Zaciski należy dokręcić mocno, jednak z wyczuciem, by nie doprowadzić do do wykruszenia biegunów.

O Autorze
-

Jeden komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge

  • Zdenek
    Reply

    Fajny opis, wystarczająco, że wziąść się do roboty. Są też ciekawe metody z uzupełnianem akumulatorów w elektrolit (wodę destylowaną) co powinno wydłuzyć żywotność starych bezobsługowych baterii naszych samochodów.