Jak wymienić olej i filtr oleju?

Ten poradnik prezentuje na przykładzie samochodu Volvo XC90 jak w prosty, poprawny i bezpieczny dla silnika sposób dokonać wymiany oleju silnikowego i filtra oleju. Wbrew powszechnie panującej opinii nie jest to skomplikowany proces. Wystarczy, że posiadamy odpowiednie narzędzia, które są podstawowym wyposażeniem w niemalże każdym garażu oraz nie boimy się nieco pobrudzić rąk. Ostatni warunek to zapewnienie sobie dobrego dostępu do miski olejowej. Ważne jest również, aby nowy olej był taki sam jak poprzedni gdyż mieszanie płynów o różnej specyfikacji nie jest zalecane. Zobacz jak mechanik występujący w powyższym filmie poradził sobie z wymianą oleju silnikowego i filtra oleju.

O Autorze
- Sklep internetowy iParts.pl zajmuje się sprzedażą nowych części samochodowych. Oferta zawiera ponad 2 000 000 części renomowanych producentów. Gwarancja niskich cen, szybkiej wysyłki oraz największej oferty części w Polsce.

3 komentarze

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge

 • Michał
  Reply

  Niny banalna sprawa, ale ja miałem problemy ze zlokalizowaniem filtra oleju. Przynajmniej w mojej Hondzie.

 • Kamil
  Reply

  Skomplikowany proces to nie jest ale swego czasu się trochę namęczyłem z tym. Chociaż teraz myślę że poszłoby mi szybko i sprawnie

 • Hosting
  Reply

  Jak czesto wymieniac olej ? Teoretycznie powinnismy trzymac sie wskazan producenta. W praktyce, nawet jesli instrukcja zaleca wymiane co 20 000 30 000 km, lepiej wlewac nowy olej do jednostki napedowej co 10 000 15 000 km lub po roku od ostatniej wymiany .