Najlepsze marki opon. Continental

Na polskim rynku istnieje wiele marek opon, które nieznacznie się od siebie różnią dlatego trudno jest się jednoznacznie zdecydować jakiej firmy ogumienie wybrać. Znaną i cenioną marką jest Continental.

Niemiecka jakość

Marki Continental nie trzeba nikomu przedstawiać, gdyż od lat opony te zasilają szeregi klasy premium. Historia firmy sięga 1871 roku, gdy w Hanowerze powstała pierwsza fabryka. Produkowane opony szybko znalazły zastosowanie jako ogumienie do samochodów światowych marek: BMW, Porsche, Honda, Volvo, czy VW. Początkiem XX w Continental jako pierwszy na rynku zaprezentował opony z rzeźbionym bieżnikiem. Z biegiem czasu firma wprowadziła na rynek opony bezdętkowe, które dziś stosowane są przez wszystkich producentów. Continental wprowadził też oznaczenie M+S, czyli opony przeznaczone do jazdy po błocie i śniegu. Dziś taki symbol jest umieszczany na oponach zimowych.

Rozwój działalności

W roku 1985 do marki Continental dołączył austriacki producent Semperit, który do dziś zajmuje się produkcją opon klasy ekonomicznej i średniej. Dwa lata później do spółki dołączyła amerykańska marka General Tire, która specjalizuje się w produkcji opon do większych typów samochodów takich jak SUV. W roku 1992 Continental poszerzył swoją działalność o firmę Barum z Czech, która produkuje opony klasy ekonomicznej. Pięć lat później do koncernu dołączyła firma Uniroyal – producent zaliczanego do klasy średniej wysokiej jakości ogumienia. Continental produkuje opony Uniroyal na rynek europejski, a na rynek amerykański dostarcza je koncern Michelin. Póki co Continental nie ma zakładu produkcyjnego w naszym kraju, a najbliższe fabryki koncernu znajdują się na Słowacji, w Czechach i w Niemczech.

Continental dziś

Continental to obecnie pierwszy w Niemczech, drugi w Europie i czwarty pod względem wielkości producent opon samochodowych na świecie. Prócz opon firma jest dostawcą układów hamulcowych, systemów do układów napędowych, oprzyrządowania oraz innych rozwiązań technicznych. Ta niemiecka marka podczas produkcji wykorzystuje zaawansowaną technologię, dzięki czemu produkt końcowy jest najwyższej jakości. Opony Continental polecane są osobom ceniącym sobie dynamiczny styl jazdy, które preferują szybsze tempo osiągane w samochodach o sportowym charakterze. Liczne testy opon klasyfikują Continental w czołówce pod względem bezpieczeństwa na drodze, dzięki czemu możemy być pewni komfortu podczas jazdy o każdej porze roku. Więcej informacji odnośnie opon Continental znajdą Państwo na: Czescinr1.pl. Zapraszamy!

Najlepsze marki opon. Continental

| Porady Tekstowe | 0 Comments
About The Author
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge