Poradnik pokazuje jak w domowych warunkach i bez spawarki i drogich narzędzi samemu poradzić sobie z naprawą dziury w układzie wydechowym. Oczywiście przy większych usterkach układu wydechowego należy udać się do zakładu reperującego takie rzeczy. Dzięki temu filmikowi wielu kierowców może zaoszczędzić sporo pieniędzy na naprawie wydechu u mechanika. Film pochodzi z kanału: raloms (https://www.youtube.com/channel/UCAsCrU85ou4Ud0-whW5D9tA)

Więcej

Film ukazuje jak w łatwy sposób samodzielnie wymienić przegub na osi przedniej. Na filmie pokazane jest to na przykładzie Audi, ale w 90% samochodach wygląda to niemal identycznie. Warto samemu spróbować podjąć się takiej naprawy i zaoszczędzić przy tym trochę funduszy. Film pochodzi z kanału: Krzysztof MTRONIC (https://www.youtube.com/channel/UCq-6Y4-7Y5Q87qsYWtt7Dmg)

Więcej

Poradnik krok po kroku, jak samodzielnie wymienić rozrząd w silnikach Renault 1.5 dCi, montowanych w takich autach jak: Renault Clio, Megan, Nissan: Tiida, Almera, Note, Quashqai, Dacia: Logan, Sandero, Duster itd.

Więcej

Film pokazuje jak krok po kroku wymienić tuleje przedniej belki w samochodzie Nissan Tiida. Przy okazji tej wymiany zobaczycie jak w tym aucie wymienić wahacze, wyjąć maglownicę, czy zmienić gumy stabilizatora.

Więcej

W tym poradniku zobaczycie jak wymienić filtr paliwa w samochodzie z silnikiem diesla, odpowietrzyć układ paliwowy i przy okazji jeśli macie to samo auto co na filmie – jak wymienić chociażby silnik wycieraczek.

Więcej

Film instruktażowy pokazujący jak przy pomocy zestawu 'sznur i szydło’ można szybko naprawić przebitą oponę bez demontażu opony z felgi i wizycie w zakładzie wulkanizacyjnym, by móc kontynuować jazdę. Taka naprawa powinna być traktowana jako doraźna metoda naprawy koła podczas niemiłej niespodzianki na drodze. Naprawę sznurem stosują także pracownicy zakładów wulkanizacyjnych jako szybki sposób na […]

Więcej

Diagnostykę świec żarowych można przeprowadzić uniwersalnym miernikiem, bez wykręcania świec. Jeżeli twój silnik diesla ma problemy z rozruchem w mrozy, nierówną pracą po odpaleniu, dymieniem na początku po odpaleniu, to przyczyną mogą być przepalone świece żarowe. Prosty test pozwoli sprawdzić, bez demontowania, czy świece są sprawne. Na przykładzie silników 1.4TDI VAG (Audi, Volkswagen, Seat, Skoda) […]

Więcej